הכל של עסקים למכירה - תעשיה והזדמנויות עסקיות

אייקון מכרה את מניותיה בדרך ארץ תמורת 288 מיליון שקל

19/07/2010

חברת AECON הקנדית חתמה על הסכם למכירת מניותיה בחברת דרך ארץ הייווייז לקרן תשתיות ישראל תמורת 288 מיליון שקל

AECON תמשיך להחזיק בשליטה במפעיל של הכביש  (Derech Eretz Management)

דני מריאן, נציג AECON בישראל:"  AECON תמשיך לפעול בישראל בתחום ההפעלה של כבישי האגרה ותחפש הזדמנויות להיכנס למיזמי PPP נוספים."

חברת AECON הקנדית וקרן תשתיות ישראל מודיעות על חתימת הסכם למכירת מניותיה  של חברת AECON בחברת דרך ארץ לקרן תשתיות לישראל . אייקון מחזיקה ב-25% בחברת דרך ארץ וב-33% בשותפות הקבלנית של הפרויקט (CJV).

האחזקות שרכשה קרן תשתיות ישראל כוללות: 25% בחברת דרך ארץ הזכיין ו- 33% בשותפות הקבלנית (CJV). העברת המניות כפופה להחלטת שותפיה של AECON (שיכון ובינוי ואפריקה ישראל להשקעות) בנוגע למימוש זכות סרוב וזכות הצטרפות לעסקה ולאישורים רגולטורים שונים.

AECON תמשיך להחזיק בשליטה במפעיל של הכביש (Derech Eretz Management).

ג'ון בק, יו"ר ומנכ"ל AECON אמר " אחרי 17 שנים של עבודה יחד עם שותפינו המקומיים, החלטנו לממש את הערך שנצבר בחלקנו בכביש.  Aecon היא חברה קבלנית ויזמית.  הנקודה בה נמצא הפרויקט היום היא נקודה טובה למימוש הערך".

"שמחנו להשקיע בישראל ואני מקווה שהוכחנו שאפשר לא רק להשקיע אלא גם להרוויח במדינת ישראל. אני מקווה שזה יהווה דוגמה טובה למשקיעים רבים בעולם שיבואו להשקיע בישראל. AECON תמשיך לפעול ולהשקיע בארץ", סיכם בק.

חברת דרך ארץ מוחזקת ע"י אפריקה ישראל (37.5%), שיכון ובינוי (37.5%) ו-AECON 25%.AECON תמשיך להחזיק במניות דרך ארץ- המפעיל ובחברות האחיות של דרך ארץ המפעיל אשר בין היתר מפעילות את כביש 431,  מנהרות הכרמל ופרויקט אחזקת כבישי הצפון של מע"צ, ואין בכוונתה למכור מניות אלה.

קרן תשתיות ישראל, בניהולו של ירון קסטנבאום ובבעלות של קבוצת הראל, עו"ד יהודה רווה וירון קסטנבאום, הינה קרן הפריווט אקוויטי  הישראלית הראשונה המתמחה בחברות בתחום התשתיות. אחזקותיה עד כה כוללות את מיזם האנרגיה של דליה אנרגיות, ספקית הגז הטבעי EMG, חברת סיטיפס זכיינית הרכבת הקלה בירושלים, חברת סוויספורט וחברת Tower Vision  בעלת מגדלי תקשורת בהודו. לאחרונה ביצעה הקרן מכירה Exit]] ע"י מכירת אחת מהשקעותיה  - חוב מזנין של חברת דרך ארץ.

"עסקה זו, מהווה דוגמא נוספת לסוג ההשקעות האיכותיות שהקרן בוחנת ומבצעת בארץ ובחו"ל, תוך ניצול ניסיונה, קשריה העסקיים ויכולותיה הפיננסיות", אומר ירון קסטנבאום, "תחומי התשתית, התחבורה והאנרגיה, ימשיכו להתפתח ולצמוח בשנים הקרובות ואנו בוחנים השקעות נוספות, בהתאם לאסטרטגיה של הקרן".

תאגיד AECON שהנו חברת התשתיות הציבורית הגדולה ביותר בקנדה נחשב לאחד הגופים המובילים בעולם בפיתוח, בניה והפעלה של כבישי אגרה. החברה מתמחה בשותפויות ציבוריות/פרטיות ובהיבטים המימוניים והמשפטיים של פרויקטים בתחום התשתיות ברחבי העולם.

AECON" תמשיך לפעול בישראל בתחום ההפעלה של כבישי האגרה ותחפש הזדמנויות להיכנס למיזמי PPP נוספים" אמרו דני מריאן ואיתן לדזינסקי נציגי AECON   בישראל, שהיו בין הגורמים הפעילים בהשלמת העסקה. "השותפות שלנו במפעיל המהווה את הגורם המקצועי היחיד המתמחה בתחום ההפעלה של כבישי אגרה בישראל תאפשר לנו להישאר במרכז זירת העשייה של שוק התשתיות", סיכם מריאן.

את חברת AECON ייצגו עורכות הדין יעל ברץ ויעל זילש ממשרד ברץ ושו"ת את קרן תשתיות ישראל ייצג עו"ד דויד שפירו, ממשרד יגאל ארנון.

בתמונה: דני מריאן, נציג AECON בישראל